villa-bahce-dekorasyon-fikirleri

Villa Bahçe Dekorasyon Fikirleri

binance refarans

Villa tarzı evler için bahçe dekorasyonu yapmak isteyenlerin genel itibariyle tercih edilen dekorasyon tarzlarını sizler için bir araya getirdik.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-1

 

Özellikle son zamanlarda bahçe dekorasyonu yapılırken; en önem verilen alanın yeşil alan olduğunu görüyoruz. Peki tüm bu yeşil alan olurken yeter mi, elbette yetmez. Yeşil alanın nasıl işleneceği de önemli bir unsurdur. Yeşil yerler için; çimen, diğer bitkiler ve yeşil ağaçların kullanılması genel olarak önerilmektedir. Ayrıca bölgeden bölgeye değişkenlik gösteren ağaçlar da dikebilirsiniz. Meyve veren ağaçlar da düşünüyorsanız bahçe için: Kiraz, kaysı, elma, ceviz… size önerebileceğimiz ağaçlardır.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-2

Bahçe içinde mobilya. Genel olarak bahçe dekorasyonu işlemleri yapılırken çoğu zaman artık mobilyaların da önem kazandığını görüyoruz. Özellikle son zamanların trend modeli olarak villa bahçe için dekorasyon olarak ahşap mobilyaların sık sık kullanıldığını görüyoruz. Ferforje mobilyalar tercih edilirken bahçe için mobilya seçiminde içerisine göre daha dayanıklı olunmasına dikkat edilmektedir.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-5

Ayrıca villa dekorasyonu yapılırken; bahçe için değişik tarzda yol yapabilirsiniz. Özellikle tercih edilenlerin ve bahçe için uygun olanların aralarında mesafe verilerek taş koyulma işlemini görmekteyiz. Ayrıca isterseniz bu kısmı çimen olarak da yapabilirsiniz. Yalnız yağmur ya da sulama işlemi gibi durumlarda çamur olma riskini de göz önünde bulundurunuz.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-4

Kendin yap fikirleri de bahçe dekorasyonu için oldukça takip edilen bir konudur. Buna örnek olarak verebileceğimiz ilk örnek tartışmasız; fırın işlemdir. Bunlarla ilgili sosyal medya paylaşım sitelerinden YouTube başta olmak üzere hepsinden yapımları ile ilgili videoları izleyebilirsiniz.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-3

Eğer sessiz, sakin, huzurlu ve bir nevi meditasyon tarzında bir villa bahçe dekorasyonu istiyorsanız Japon bahçe stili tam size göre. Taş ve suyun ağırlıklı olduğu bu bahçede genel itibariyle az su içen bitki ve ağaçlardan faydalanmaktadır. Gereksiz süse ve kalabalık yapacak ürünlerin olmamasına dikkat edilmektedir.

villa-bahce-dekorasyon-fikirleri-4

Eğer villa eğimli bir arazide oluşturulmuşsa burada size taş bahçe tarzını önerebiliriz.  Arazi topografya haritası detaylı bir şekilde bir uzman tarafından incelendikten sonra çok güzel fikirler alarak bahçeye çok güzel şekiller verebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir