Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

Yatak Odası İçin Renk Seçimi

 

Evlerin dekorasyonları insanlar üzerinde etkisi oldukça büyük. Aydınlatmalardan eşya yerleşimine, en küçük aksesuarlardan odanın genel tarzına yani odanın tamamı insan psikolojisi üzerinde oldukça büyük bir etki yarattığı bilinmektedir. Yatak odasında kullanılacak renklerde aynı dekorasyonlar gibi insanların ruh hali üzerinde etkisi büyüktür. Bu nedenle yatak odası takımı seçerken kişiliğinize uygun bir renk seçmelisiniz.

 

Yatak Odasında Kırmızı Renk Seçimi

yatak-odasinda-kirmizi-renk-secimi

Kırmızı rengin enerjisi oldukça yüksektir, yani yatak odasında kırmızı rengi kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Eğer yatak odanızda sakin ve loş bir ortam istiyorsanız kırmızı rengi odaya yaydığı enerjisinden dolayı size önermemiz doğru olmayacaktır. Ancak illa da kırmızı rengini kullanacaksanız loş bir ışık kırmızı rengin odaya yaydığı enerjiyi birazda olsun azaltacaktır.

 

Yatak Odasında Sarı Renk Seçimi

yatak-odasinda-sari-renk-secimi
yatak-odasinda-sari-renk-secimi

Sarı renginde aynı kırmızı rengi gibi odaya enerji yayan bir renktir. Aynı zamanda sarı renk mutluluğunda temsilcisi olarak bilinir. Eğer sürekli öfkeliyseniz ya da yoğun stres altında çalışıyorsanız bu renk tamda size göre. Yoğun bir günden sonra gün bitiminde sapsarı bir yatak odasında dinlenmek sizi oldukça iyi hissettirecektir.

 

Yatak Odasında Mavi Renk Seçimi

yatak-odasinda-mavi-renk-secimi

Mavi rengi sarı ve kırmızının aksine odaya sakinleştirici bir etki katar. Loş ışık ile birlikte kullanılması halinde odada hem hoş bir görünüm hem de oldukça sakinleştirici bir etki katmış olunur. Mavi rengin aynı zaman insanların ruh hali üzerinde iyileştirici bir etkisi olduğu da bilinmektedir. Ancak yatak odasında tek başına mavi kullanılması durumunda soğuk bir görüntü oluşacaktır. Bunu önlemek için sadece mavi rengi kullanmak yerine mavi ile birlikte biraz canlı renkler kullanımı önerilmektedir.

 

Yatak Odasında Mor Renk Seçimi

yatak-odasinda-mor-renk-secimi

Yaratıcı ve hareketli bir yaşamı olanlar için ihtişam ve gücün rengi olarak bilinen mor rengi kullanımı önerilebilir. Ancak mor tek başına kullanıldığında çok keskin kalacaktır, mor ile birlikte leylak veya eflatun renkleri kullanılması önerilir.

 

Yatak Odasında Nötr Renk Seçimi

yatak-odasinda-notr-renk-secimi

Gri, beyaz, kahverengi ve gri kalan siyah gibi renkler ruh halini fazla etkilemezler ve bütün renkler arasında aracı tonlar olarak bilinirler. Ancak bu renkler doğru kullanılmaması durumunda insanın ruh hali üzerinde etki yaratabileceğinden kullanırken oldukça dikkatli olunmalıdır.

Etiketler

iyiyilcom

Dekorasyon blogu ayağınıza geldi. Evinize, ofisinize dekorasyon yapılır. 1 Saatte yazılır 2 dakikada okutulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı