yemek-masasi-secimi

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

binance refarans

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin bildiği gibi yemek odaları veya mutfaklar artık eskisi kadar ferah ve büyük olmamasına rağmen yemek masası eski popülerliğini korumaktadır. Bir yıl içerisinde sadece iki veya üç kere kullanılacak olsa bile daracık alanları daha da daraltmaya devam eden yemek masaları için nasıl bir seçim yapmanız gerektiği de oldukça önem kazanmış durumda. Yemek masası seçimi yaparken maalesef ki oldukça fazla hata yapmaktayız, ve en kötüsü de bu hataları satın aldıktan sonra fark etmemizdir. Bu hataları en aza indirmek için bu yazımızı sizler için hazırlıyoruz.

yemek-masasi-secimi-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Yemek Masasının Yeri

Yemek masanızın yeri hem alan işgali açısından hem de kullanım kolaylığı konusundan oldukça önem arz etmektedir. İlk olarak yemek masanızın yerini belirleyerek işe başlamalısınız. Yer seçimi yaptıktan sonra kabaca bu yerin ölçülerini bir yere not edin. Yemek masası seçerken bu ölçülerden yararlanarak büyüklü en fazla o ölçülerde olan bir yemek masası seçmelisiniz.

 

Yemek Masası Malzeme Seçimi

Yemek masası seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ise yemek masasının malzemesi olacaktır. Eğer yemek masanızı yemek odasına koyacaksanız o odadaki diğer mobilyalar ve aksesuarlarla uygun malzeme seçmeniz hem oda içerisinde bütünlüğü sağlamış hem de göze hoş gelen bir ortam oluşturmuş olursunuz. Eğer masanızı mutfakta kullanacaksanız mutfaktaki diğer mobilyalar ve aksesuarlarla uyumlu olması aynı etkileri yaratacaktır.

 

Yemek Masası Renk Seçimi

Yemek masanız için renk seçimi de aynı malzeme seçiminde de olduğu gibi odadaki diğer mobilya ve aksesuarlar ile benzer tonlar olması odada bir bütünlük oluşturacaktır ve hoş bir ortam yaratacaktır. Ancak maalesef ki yemek masasında malzeme ve renk seçeneği fazla olmadığı için aradığınız ölçülerde, malzemede ve renkte bulmanız oldukça zor olacaktır.

yemek-masasi-malzeme-ve-renk-secimi

Yemek Masasının Türünü Seçin

Yemek masanızı seçerken seçtiğiniz alanın boyutlarına göre yuvarlak, kare veya dikdörtgen bir masa seçmelisiniz. Eğer seçtiğiniz alan geniş ve ferah ise yuvarlak masa seçmeniz daha doğru olacaktır. Eğer alanınız orta büyüklükte yani ne dar nede geniş bir alan ise dikdörtgen bir masa seçmeniz hem alandan tasarruf sağlayacaktır. Ancak alanınız dar denecek kadar küçük ise kare bir masa seçmeniz daha doğru olacaktır.

1 thought on “Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir